Porady laktacyjne – chcemy pomóc

Ciąża często jest trudna i po jej szczęśliwym zakończeniu nie jesteśmy przekonane o naszej gotowości  na kolejne wyzwania. Nie chcemy do listy skarg dodawać  spękanych i bolesnych sutków

Kiedy jesteś jeszcze w ciąży, twoje ciało zacznie wytwarzać w piersiach siarę. Jest to płyn bogaty w składniki odżywcze, trochę działa jak skondensowany syrop, którego dziecko potrzebuje w pierwszych dniach życia.

Po porodzie, po dwóch lub trzech dniach twoje ciało zazwyczaj zaczyna produkować mleko; Jednak dla niektórych matek może trwać dłużej nawet pięć lub sześć dni i to jest normalne.

Karmienie piersią może nie przychodzić naturalnie do ciebie lub Twojego maleństwa, ale to nie znaczy, że musisz przez to cierpieć.

 Wiele kobiet z płaskim sutkami mówi się, że nigdy nie będzie w stanie karmić piersią z powodzeniem. Choć początkowo jest to trudne , to na pewno nie jest niemożliwe.

Mamusie  powinny zawsze współpracować z specjalistą od laktacji, aby ustalić, kiedy jest odpowiedni moment na działanie. Pamiętajmy ze nasze ciało współpracuje z umysłem, a dziecko pomaga pobudzić odpowiednie wewnętrzne komunikaty. W miarę upływu czasu tkanka piersiowa dostosowuje się do najlepszego podania sutka do buzi naszego maluszka.

Trzeba działać wcześniej, a nie później,  matki zbyt długo czekają z prośbą o pomoc przez co zwykle problem po pierwszych działaniach staje się jeszcze gorszy, zanim stanie się lepszy.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, dzwoń do konsultanta ds. Laktacji

 

Porada laktacyjna wyjazdowa jest możliwa w sytuacji wyższej konieczności, także w dni wolne od pracy.

( Prosimy o kontakt telefoniczny z p. Sylwią Bieńkowską pod numerem telefonu 502 655 442)

http://www.macierzynstwowpraktyce.pl

admin

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *