(48) 794072072

biuro@agape.edu.pl

Szkoła Rodzenia

Centrum Położnictwa i Rehabilitacji AGAPE serdecznie zaprasza rodziców spodziewających się narodzin pierwszego jak i kolejnego dziecka, do udziału w bezpłatnych zajęciach w Szkole Rodzenia.
W Centrum Agape rodzice mają szansę przygotować się do porodu, karmienia i pielęgnacji noworodka oraz pełnienia ról rodzicielskich.
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest ukończony 22 tydzień ciąży.
Zajęcia prowadzą specjaliści z dziedziny położnictwa, laktacji, fizjoterapii dorosłych i dzieci, którzy swoją wiedzę, popartą wieloletnim doświadczeniem, przekazują rodzicom.

W Centrum Położnictwa i Rehabilitacji troszczymy się zarówno o ciało jak i ducha, dlatego u nas poznasz niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności manualne, ale też otrzymasz pomoc psychologiczną.
Dzięki ścisłej współpracy z rodzicami osiągamy pożądane rezultaty w postaci porodów naturalnych bez użycia zbędnych interwencji. Odpowiednia i celowa opieka, dedykowana indywidualnemu podejściu do rodzącej, pozwala na bezpieczne i zdrowe narodziny.
Pomagamy przejść przez początki bycia rodzicem – czas, w którym emocje odgrywają wielką rolę a umiejętności często zawodzą.
Z nami to wszystko jest łatwiejsze i będziemy się starali aby było, także szczęśliwe.

 

Narodziny obejmują wiele sfer.
Dla niektórych, poród jest bardzo fizycznym wydarzeniem, dla innych może to być emocjonalnym lub psychicznym uniesieniem bliskim świętości, dla jeszcze innych, terminem medycznym.
Matki muszą mieć prawo do wyboru przeżywania porodu zgodnie z normami moralnymi i w zgodzie z własną inteligencją i intuicją.
Zdajemy sobie sprawę, że poród jest w dużej mierze tak indywidualnym doświadczeniem, że odczucia i przeżycia zmysłowe matek mogą się bardzo różnić.
W tym celu stworzyliśmy program, który jest odpowiedzią na zarówno całościowe jak też jednostkowe potrzeby kobiet w ciąży i rodzących.

 „Naturalnie, stanowczo i bez lęku”  –  to opis godnego porodu.

Jeżeli pragniesz właśnie takiej drogi, zapraszamy Ciebie do innowacyjnej Szkoły Rodzenia.

W naszej szkole mamy przewidziany czas na konsultacje położnicze, psychologiczne, rozmowy ze specjalistami, matkami i kobietami.

Celem naszej szkoły rodzenia jest wyposażenie każdej mamy, każdego taty i rodziny w narzędzia potrzebne do „zdania egzaminu”, jakim jest poród. Nasz zespół nie odbiera kompetencji rodzicom. Przeciwnie, wzmacniamy siłę i potencjał, jakim są obdarzeni wszyscy ludzie od narodzin. Wierzymy, że wiedza obniża lęk, dlatego zapraszamy pary, które chcą, aby im pomóc przyjąć poród, a nie go odebrać.

Nie pozostawimy Ciebie samej sobie także po porodzie, zapewniamy opiekę poporodową przez następne sześć tygodni, w tym pomoc przy bólach, ewentualnych krwawieniach poporodowych, przy objawach infekcji, uznając problemy z karmieniem piersią. Dostrzegając objawy chorobowe oferujemy odpowiednie wsparcie i kierujemy do sprawdzonych specjalistów.

Z nami :

– zrozumiesz potrzebę niemowląt do regulacji temperatury i częstego łączenia się z mamą w okresie noworodkowym
– opanujesz umiejętność rozpoznawania i leczenia żółtaczki u noworodków. Umiejętność oceny nasilenia żółtaczki i  przyczynę.
– opanujesz umiejętność rozwiązywania konfliktów, także tych domowych 🙂

A to nie wszystko co się wydarzy w naszej szkole.

Zapraszamy

Centrum Położnictwa i Rehabilitacji AGAPE
Kazimierza Jarząbka 26/223
05-500 Piaseczno
tel. 794 072 072

 

 

 

 

 

Program ramowy  szkoły rodzenia  AGAPE  –  zobacz  

Prowadzący:

   

Wsparcie merytoryczne:

Specjaliści współpracujący :

 

Mentorzy :

   

 

Szkoła rodzeniaPoradnieRehabilitacja niemowlątRehabilitacja dzieci Rehabilitacja dorosłych