(48) 794072072

biuro@agape.edu.pl

Rehabilitacja młodzieży i dorosłych

Korzystając z zaawansowanych technik i udokumentowanych pracach naukowych, fizjoterapeuci oceniają, diagnozują, leczą i zapobiegają wielu chorobom i zaburzeniom ruchowym. Fizjoterapia pomaga naprawić uszkodzenia, zmniejszyć sztywność i ból, zwiększyć mobilność i poprawić jakość życia.

Wszyscy mogą korzystać z fizjoterapii w dowolnym momencie swojego życia.

Najczęściej spotykane pola działania fizjoterapeutów to:

Układ mięśniowo – szkieletowy – zapobieganie i leczenie pacjentów ze schorzeniami układu mięśniowo-szkieletowego, takimi jak ból karku i pleców.

Ortopedyczny – pomaga pacjentom zapobiegać ostrym lub przewlekłym stanom ortopedycznym, takim jak zapalenie kości i stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i amputacje. Fizjoterapeuci pomagają również pacjentom w przygotowaniu się do rehabilitacji ortopedycznej lub rehabilitacji z innych oddziałów ortopedycznych.

Ból – zapobiega bólowi i jego wpływowi na funkcjonowanie u pacjentów stosujących podejście psychologiczne i interdyscyplinarne.

Sport – zapobieganie, diagnoza i leczenie urazów sportowych u wszystkich typów ludzi, od zawodowych sportowców po amatorów.

Neurologia – poprawiają jakość życia u pacjentów po ciężkim uszkodzeniu mózgu lub rdzenia kręgowego spowodowanym urazem lub cierpiących na choroby neurologiczne, takie jak udar, choroba Parkinsona i stwardnienie rozsiane.

Wspieranie zdrowia kobiet – stosują techniki zapobiega nietrzymaniu moczu i dysfunkcji dna miednicy u mężczyzn, kobiet i dzieci. Fizjoterapeuci pracują w takich obszarach, jak ciąża, poród, opieka po porodzie, karmienie piersią, menopauza, moczenie nocne,utrata kontroli nad pęcherzem.

Pediatria (wspieranie niemowląt i dzieci) – fizjoterapeuta ma na celu wspierać rozwój dziecka, takie jak opóźnienia związane z kamieniem milowym podczas siedzenia i chodzenia, niezdarności lub nadpobudliwości. Fizyczna terapia dla niemowląt jest uważana za jedną z najskuteczniejszych form rehabilitacyjnego leczenia dla dzieci potrzebujących pomocy w utrzymaniu równowagi, kontroli mięśni i zalecana jest dla niemowląt, u których rozwinęły się zaburzenia i niepełnosprawności, bez względu na to, czy pojawiły się one w wyniku urazów porodowych czy nieprawidłowości genetycznych.
Szczególnie ważną jest terapia wcześniaków, które nie tylko rodzą się z niedowagą, ale są również zagrożone rozwojem problemów poznawczych, upośledzeniem ruchowym i problemami z zachowaniem wraz z wiekiem. Fizjoterapia może wyznaczyć konkretne cele, aby pomóc dzieciom w dalszym rozwoju.

 

 

 

W Centrum Położnictwa i Rehabilitacji Agape indywidualne terapie manualne dla dorosłych prowadzi mgr fizjoterapii Robert Nicpoń.
„Wiele zagadnień związanych z terapią ręczną, nie jest do zademonstrowania w badaniach obrazowych lub laboratoryjnych, lecz raczej podczas testów i leczenia ruchem, a zatem trudno opisać co pacjent otrzyma, łatwiej zachęcić pacjenta do działania poprzez fizykoterapie za pomocą urządzeń.”

 

 

W Centrum Agape  terapią indywidualną dzieci w wieku od 3 do 13 lat zajmują się:

mgr fizjoterapii Jolanta Batorska i
                                  mgr fizjoterapii  Agnieszka Szewczyk.
„Rehabilitacja polega na uczestnictwie każdego dziecka w indywidualnie dobranych  zajęciach, w zależności od jego stanu zdrowia i  zdiagnozowanych problemów takich  jak  :  wady kręgosłupa ( Skoliozy, wady postawy,plecy okrągłe ), wady  klatki piersiowej, wady  stóp, czy też przebytych  urazów (  złamania  , skręcenia  , zwichnięcia  stawów)”

 

Mgr fizjoterapii Anna Matysiak  w Agape zajmuje się maluszkami czyli specjalizuje się w rehabilitacji pediatrycznej – dziecięcej: neonatologi oraz wczesnej interwencji dziecięcej (praca z dziećmi w wieku 0d 0 do 3 lat) 
Prowadzi:
• Indywidualne terapia zaburzeń neurologicznych metodą NDT Bobath
• NDT Bobath we wczesnej interwencji dziecięcej
• Oceny globalnych wzorców ruchowych metodą Prehtl’a

 

 

Mgr  Nikoleta  Broda prowadzi rehabilitację mięśni dna miednicy.
Zajęcia polegają indywidualnej terapii z pacjentem. Jest Certyfikowaną Terapeutką Dna Miednicy wg szwajcarskiej koncepcji BeBo. Posiada uprawnienia do wykonywania masażu kobiet w czasie ciąży i połogu oraz masażu Shantala u noworodków i niemowląt.

 

 

 

Szkoła rodzeniaPoradnieRehabilitacja niemowlątRehabilitacja dzieci Rehabilitacja dorosłych