Ciało, generalnie ma nam służyć.

„Achilles miał tylko piętę Achillesa. Ja mam całe ciało Achillesa”
Woody Allen „Jej wysokość Afrodyta”

Nie każdego charakteryzuje wrażliwość Woody Allena ale każdy z nas czuje się wyjątkowy. Ciało jest naszą „pietą achillesową” Posługujemy się nim często narażając na urazy i kontuzje, jesteśmy z niego dumni ( mniej lub bardziej ), generalnie ma nam służyć.
Nasz mózg nie chce pracować optymalnie, lubi się lenić, dlatego zapamiętuje schematy zachowań, które zabezpieczają niezbędne minimum konieczne do przetrwania ale nie obligują ciała do większego wysiłku. Jeśli np. poczujemy lekkie drętwienie w palcach prawej ręki, w której trzymamy teczkę z dokumentami, to automatycznie przełożymy je do lewej dłoni. Nie będziemy próbowali analizować co się stało ani też nic naprawiać. Przy wielokrotnym powtórzeniu zdarzenia uznamy je za normę, a po jakimś czasie nie będziemy nawet próbowali trzymać teczki w dłoni prawej.
Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego każdy pieszy, w tłumie ulicznym,  idzie innym krokiem ?
Ponieważ każdy ma „zaprogramowany” własny schemat ruchu, często nieprawidłowy lub wręcz szkodliwy dla kondycji całego ciała.
A jak wyglądają lekkoatleci biegnący po bieżni ?
Jak jeden organizm – identyczne ruchy doprowadzone do perfekcji.
Wszyscy wiemy, że nie jest to możliwe bez pracy fizjoterapeutów.
Sportowców w sposób szczególny dotykają choroby nerwowo-mięśniowe z szeroką grupą zaburzeń, które mają wpływ  na motorykę. Współczesne osiągnięcia genetyki pozwoliły opracować metody leczenia wykorzystujące takie zjawiska fizyczne jak prąd, światło, temperatura czy pole magnetyczne, co przy dopracowaniu technik opartych na bezpośrednim dotyku potrafi maksymalizować osiągi ciała.
W codziennym życiu dla przeciętnego człowieka fizjoterapia jest równoznaczna znaczeniowo z rehabilitacją gdyż w 90 % przypadków działania terapeuty mają na celu przywrócić danej osobie pełną sprawność fizyczną lub psychiczną a nie zrobić z niego wyczynowca.
Trafiają do nas mężczyźni, kobiety i dzieci w różnym wieku, z wadami wrodzonymi, niepełnosprawnością oraz urazami związanymi z procesem starzenia. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik masażu i ćwiczeń, terapeuci poprawiają siłę i elastyczność mięśni oraz przywracają sprawność ruchową tych osób.
Rehabilitacja ruchowa posiada szereg specjalistycznych zabiegów takich jak :
kinezyterapia
elektroterapia
magnetoterapia
kinesiotaping

Oferujemy:

Krioterapia

PNF

Prądy diadynamiczne (DD)

Galwanizacja

Konieczność rehabilitacji nie dotyczy tylko dorosłych, często pojawia się u dzieci i to już w pierwszym okresie życia, gdzie pojawiają się nieprawidłowości w rozwoju podczas ciąży lub powikłania po porodzie – ten czas ma bardzo istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu ruchowego dziecka.
Objawy nadmiernego czy obniżonego napięcia mięśniowego, czy też występowanie asymetrii ciała to tylko niektóre z problemów, często dochodzi do tego ssanie , ulewanie czy kolki.

Badania wykazują, że na tysiąc noworodków ponad setka z nich wymaga leczenia problemów neurologicznych.
Rehabilitacja dziecka rozpoczęta odpowiednio wcześnie, umożliwia „nauczenie ciała prawidłowych zachować” czyli uaktywnienie i wzmocnienie a czasem wręcz odtworzenie utraconych połączeń nerwowych.
Terapeuta nie tylko wykona odpowiednie zabiegi ale także pokaże rodzicom w jaki sposób obchodzić się z maluchem i jak ćwiczyć w domu tak aby zyskał pełną sprawność w przyszłości.

Koncepcja Bobath

Metoda rehabilitacji według Vojty i i NDT – Bobath