Dietetyk

Poradnictwo dietetyczne dla całej rodziny

 

 

Zakres poradnictwa dietetycznego:

 

  • analiza dotychczasowego sposobu żywienia i wprowadzenie niezbędnych modyfikacji oraz zaleceń żywieniowych, aby Twoja dieta była prawidłowo zbilansowana i dostarczała optymalnej ilości składników odżywczych
  • zmiana nawyków żywieniowych, aby poprawić stan zdrowia i zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych
  • planowanie diety dla par przygotowujących się do ciąży
  • planowanie diety dla kobiet w ciąży i karmiących 
  • wprowadzanie nowych produktów żywieniowych dla małych dzieci oraz w planowanie żywienia dzieci i młodzieży
  • zbilansowanie diety eliminacyjnej stosowanej przez dzieci i dorosłych z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi
  • bilansowanie diet odchudzających
  • dietoterapia chorób wymagających modyfikacji żywieniowych (cukrzyca, choroby układu pokarmowego, choroby nerek, choroby wątroby, choroby układu sercowo-naczyniowego, choroby onkologiczne)

Konsultacje dietetyczne udzielane są przez dyplomowanego dietetyka
pracującego zgodnie z zasadami
Kodeksu Etyki Zawodowej Dietetyka.
 

 

 

Jak wyglądają konsultacje z dietetykiem?  Niezbędnik pacjenta.

Pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty dietetyk przeprowadzi dokładny wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta oraz sposobu żywienia i stylu życia. Zostanie przeanalizowany dzienniczek spożycia żywności, który należy wypełnić i przynieść ze sobą na wizytę (do pobrania ze strony). Na wizytę należy przynieść również dokumentację medyczną (np. wyniki badań), aby zalecona dieta była dostosowana do stanu zdrowia pacjenta.

Na podstawie przeprowadzonego wywiadu zostaną zidentyfikowane błędy żywieniowe, zostanie postawiona diagnoza żywieniowa oraz zostanie ustalony cel dietoterapii. Podczas tej wizyty, zostaną przedstawione podstawowe zalecenia żywieniowe. Na kolejnej wizycie na podstawie zebranego wywiadu oraz dzienniczka spożycia zostaną sformułowane przekazane zalecenia dietetyczne w formie pisemnej

Druga wizyta

Podczas drugiej wizyty dietetyk przekaże indywidualne zalecenia dietetyczne, uwzględniające stan zdrowia i dotychczasowy sposób żywienia pacjenta oraz rozpocznie się edukacja żywieniowa dostosowana indywidualnie do potrzeb pacjenta. Wizyta ta ma na celu wprowadzenie zmian w sposobie żywienia.

Wizyty kontrolne

Wizyty kontrolne są umawiane w częstotliwości zależnej od potrzeb i możliwości pacjenta. Mają one na celu monitorowanie wprowadzonych zmian dietetycznych i zweryfikowanie postępów, ustalanie kolejnych celów lub modyfikacje diety w zależności od stanu zdrowia/stanu fizjologicznego bądź stylu życia pacjenta.

Jadłospisy

Celem naszego poradnictwa dietetycznego jest wprowadzanie stałych nawyków żywieniowych i edukacja pacjenta w zakresie planowania i komponowania posiłków. Na życzenie pacjenta istnieje możliwość zamówienia indywidualnego 7 dniowego jadłospisu (rozpisanie posiłków w ciągu dnia z podaniem ilości, w jakiej należy spożywać konkretne produkty).

 

Mgr Paulina Kęszycka – absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na kierunku Dietetyka na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Obecnie studentka ostatniego roku studiów doktoranckich. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Specjalistka w zakresie dietoterapii nietolerancji i alergii pokarmowych. Jest autorką i współautorką licznych publikacji naukowych dotyczących zaleceń dietetycznych w różnych schorzeniach. Na co dzień współpracuje m.in. z pacjentami z nadwagą i otyłością, zaburzeniami odżywiania, niedoczynnością tarczycy, nietolerancjami i alergiami pokarmowymi. W Centrum AGAPE prowadzi również poradnictwo dietetyczne dla przyszłych rodziców, kobiet w ciąży i karmiących oraz wspomaga rodziców w planowaniu żywienia małych dzieci.

Poradnictwo dietetyczne dla całej rodziny.

Zainteresowanych prosimy o kontakt  biuro@agape.edu.pl

 

Pierwsza wizyta 150 PLN – czas trwania ok. 70 minut

 

Materiały do pobrania i wypełnienia :

24 godzinny dzienniczek spożycia żywności

Dzienniczek bieżącego notowania – pdf

dzienniczek bieżącego notowania – doc

Karta pacjenta

karta pacjenta cz1 – doc

karta pacjenta cz1 –  pdf